Jednym z ośrodków rehabilitacyjnych w Warszawie- Żoliborzu jest Bodymove Przychodnia Lekarzy Specjalistów i Rehabilitacji. Bliższe informacje można uzyskać pod telefonem. Przychodnia czynna jest od poniedziałku do piątku od 7:30 – 20:00. Przychodnia Body oferuje wiele zabiegów rehabilitacyjnych, wykonywanych przez wyspecjalizowanych fizjoterapeutów.

            W Przychodni Body wykonuje się następujące zabiegi fizjoterapii:

– Laser – Laseroterapia jest metodą leczenia opartą na naświetlaniu tkanek promieniami lasera. Promieniowanie laserowe jest jednobarwne, spójne, równoległe, z określoną mocą i gęstością. Światło lasera po wniknięciu do tkanek na głębokość

kilku centymetrów oddziałuje na szereg procesów fizjologicznych, m.in.: przyczynia się do wzrostu syntezy DNA i RNA, zwiększenia ilości mitochondriów w komórkach, zwiększenia potencjałów czynnościowych na błonach komórkowych, produkcji neuroprzekaźników. Ponadto nasila odpływ limfy ze stanów zapalnych, zwiększa gęstość beleczek kostnych i zawartość wapnia, podnosi poziom endorfin. Zastosowanie lasera skutkuje przeciwbólowo, przeciwzapalnie, regenerująco na tkanki i komórki, wzmacniająco przemianę materii.

– Ultradźwięki – Ultradźwięki są falami dźwiękowymi o częstotliwości powyżej 20 000 Hz, niesłyszalnymi dla ludzkiego ucha. Głowica wprowadza przez skórę fale akustyczne do tkanek pacjenta. Aby przenikanie fal w głąb ciała było dokładniejsze, stosuje się specjalny żel wykonany na bazie wody. Zastosowanie ultrasonoterapii zmniejsza odczuwanie bólu, łagodzeni stany zapalne, przyspiesza przepływ limfy, podnosi temperaturę tkanek, obniża napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność tkanki łącznej w bliznach, przykurczach w obszarze mięśni i torebek stawowych, przyspiesza gojenia ran.

– Fonoforeza – jest to zabieg polegający na wprowadzeniu przez skórę substancji leczniczych poprzez energię ultradźwięków. Najczęściej leki mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zabieg przeprowadzany jest podobnie do ultrasonoterapii, jednak zamiast obojętnego żelu stosuje się żel zawierający substancje czynne. Fonoforeza łączy, więc zalety ultrasonoterapii z miejscowym zastosowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

– Elektrofonoforeza jest wprowadzeniem przez skórę w głąb tkanki środków farmakologicznych głównie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Do czynników umożliwiających ten proces zalicza się ultradźwięki (jak w fonoforezie) w połączeniu z polem elektrycznym (podobnie do jonoforezy). Głowica, która emituje ultradźwięki, jest jednocześnie elektrodą, przez którą przepływa prąd stały. Skutkiem jest łatwiejsze dotarcie substancji leczniczych do głębiej położonych struktur.

– Krioterapia ciekłym azotem – Krioterapia jest zabiegiem, który polega na miejscowym ochłodzeniu tkanek, zwykle czynnikiem schładzającym jest ciekły azot o temperaturze ok. 190°C, kierowany przez dyszę bezpośrednio na odsłoniętą skórę. Zimno przynosi uśmierzenie bólu, już po kilku minutach od schładzania tkanek i utrzymuje się przez 3 – 4 godziny.

Body NZOZ jest połączeniem prestiżu i profesjonalizmu, z zastosowaniem innowacyjnych i bezpiecznych metod leczenia. Nadrzędnym celem jest szybki powrót do zdrowia, zadowolenie i satysfakcja pacjenta.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *