Czym jest osocze bogatopłytkowe.

Osoczem bogatopłytkowym PRP (PlateletRichPlasma) nazywamy koncentrat płytek krwi, otrzymywany poprzez pobranie, odwirowanie i wyizolowanie z pełnej krwi pacjenta. Technologię PRP wykorzystuje się w wielu dziedzinach medycyny, np. w medycynie estetycznej, dermatologii, chirurgii, ortopedii, stomatologii oraz okulistyce. Osocze bogatopłytkowe składa się z licznych czynników wzrostu, pobudzających powstawanie nowego kolagenu, zwiększających namnażanie komórek skóry, tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Ponadto wzmacniają mikrokrążenie, dają efekt wypełnienia zmarszczek, stymulują regenerację tkanki od wewnątrz inicjujące procesy naprawcze skóry. Efektem stosowania osocza bogato płytkowego jest odmłodzenie, zregenerowanie i nawilżenie skóry, wygładzenie bruzd i zmarszczek. Kilka zabiegów sprawia, że skóra się napręża i nabiera blasku.

Na czym polega zabieg?

Zabieg opiera się na pobraniu własnej krwi pacjenta przy użyciu sterylnego zestawu i umieszczeniu jej w odpowiednio przygotowanej probówce, którą zamyka się w wirówce. Na oddzielenie osocza potrzeba kilka minut wirowania. Odwirowane osocze pobierane jest do strzykawki i podawane zostaje pacjentowi. Zabieg z osocza pomocny jest w zmarszczkach i bruzdach np. kurzych łapkach, bruzdach nosowo-wargowych, podniesieniu kącików ust, podkrążonych oczach, zmarszczkach szyi, skórze przesuszonej i bez napięcia. Wskazaniem są także rozstępy, problem wypadania włosów, cellulit, blizny potrądzikowe, zniszczone dłonie.  Przeciwskazaniami uznaje się ciążę i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, choroby płytek krwi (np. zaburzenie funkcji płytek), infekcje, aktywne opryszczki. Przed zabiegiem zakazane jest stosowanie leków takich jak aspiryna i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Jakie są korzyści pozyskania osocza? Zalety pozyskiwania osocza bogatopłytkowego:

– innowacyjność – jest technologią otrzymywania z krwi osocza bogatopłytkowego, które metodą naturalną, wykorzystywane jest do pobudzania procesów naprawczych tkanek.

-skuteczność – pozyskane osocze służy przywracaniu funkcji fizjologicznych komórek, regeneracji tkanek, przywracając im młodość.

– biokompatybilność – określa zgodność tkankową oraz stymulację naturalnych sił naszego organizmu.

– bezpieczeństwo – osocze bogatopłytkowe pozyskuje się fizjologiczne, unikając tym samym ryzyko alergii i infekcji. Jest autologiczny, naturalny, nie wywołując żadnych powikłań.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Przebudowę tkanek zauważa się już po 48 godzinach od zabiegu. Cena zabiegu nie jest mała, około 750 zł.

 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *